Chtěli bychom veřejně poděkovat všem, kteří kočičkám posíláte balíčky. Děkujeme za Applaws, Iams, Brit care, konzervy i hračky! Taky děkujeme všem, kteří nás podporujete i finančně. Momentálně procházíme ve Štístku temným obdobím. Leukémie, Giardiosa, Parvovirus, teplotou napadený nervový systém, panleukopénie. Včera jsme převzali 2 nádherná koťata - silný průjem, .. teď jsme na vet. Proto se omlouváme, že nejsme aktivní. Krmíme, mazlíme, ošetřujeme, .. Myslete s námi prosím na kočičky. Kdo můžete, taky se za ně i pomodlete. Ať při nich stojí všechny síly vesmíru.


STOP STAV

i když máme koťata z větší časti zamluvené, musí být u nás nejméně ještě měsíc až dva, než si je maminky vypiplají a některé my .... 

V současné době máme 22 koťat a 9 větších 

Bohužel vybudovat útulek nám ještě nějakou dobu potrvá z důvodu, jak jinak než finance. Další termín od řemeslníků střešní konstrukce, která je nezbytná k vybudování útulku se pohybuje v zimních měsících. Do té doby budeme připravovat vnitřní prostory 

odhadovaná částka kompletního útulku podle projektové dokumentace je 2.500.000,-Kč

Samozřejmě je to orientační částka, nic méně je o základ 

v současné době lze pomoc buď na DONIU, nebo přímo nám na účet 248839125/0600 kde je v současné době 236.216,-Kč ze kterého musíme platit nezbytné výdaje.


Dnešní příjem kočičí mámy a tří koťat. ČISTÁ U LITOMYŠLE mamina je zesláblá, nachlazená, ... Koťata začervení, uši celkem čisté ..  máme za sebou veterinární vyšetření v Lubné 


4.7.2024 - jsme nám bylo oznámeno od obyvatelky z Pomezí, že mají na zahradě hodně malátnou kočičku. Po vyzvednutí jsme s ní zajeli ihned na veterinární vyšetření, kde bohužel bylo zjištěno totální selhání ledvin .. kočička dostala poslední injekci


2.7.2024 - opět výjezd pro ZS Pasíčka, tentokrát do Korouhve pro mládě vydry


1.7.2024 - dnešní příjem koťátek z Jedlové. V sobotu jim umřela maminka. Krmíme, mazlíme, zahříváme.. uvidíme. 


30.6.2024 - jsme vyjížděli do Litomyšle pro  cca 1-2letého kocourka . Mazlivý, čistý krom špatných zubů. Totálně nachlazený

HLEDÁME MAJITELE 


30.6.2024 - jsme byli požádáni ZS Pasíčka o odchyt a převoz k nim do stanice poraněného káněte


26.6.2024 - Dnes nám dovezl pán nádherného kocourka. Byli na veterinárním vyšetření že má průjem. My si ho ráno vezmeme ke své, ať udělá testy. Doufáme, že má průjem třeba jen z toho vedra, nebo z jídla. Teď se nám konečně podařilo "vymlátit" ty ošklivé nemoci u koček. Snad nepojedeme na novo.   No je to prostě božan. Je mazel, ale je vyjukaný z toho, co se mu děje. 


23.6.2024 - maminka a její 4 koťátka ze Střítežské ulice v Poličce. Konečně je máme!! 3 kluci a jedna černá holčička. Svrab, blechy, zánět v očích. Dostali pipetu, antibiotika na zánět v očích, ... Koťata se nám podařila chytnout už včera. Byli teda jak torpéda a na zahradě to byla lahůdka. A maminku jsme chytli do sklopce v noci. Jsou spolu, jsou šťastní.

Další osud rodinky bude na našich FB stránkách Spolku Štístko 


EDIT: AKTUALIZUJI, ZBYLO JEDNO KOTĚ.

Tohle je tak smutný pohled. Dnes nalezena 3 vysláblé, na kost vyhublá 3 koťata s totálním zánětem a podchlazením. Našla je paní z Moravské Třebové, vedle koťat ležela jejich mrtvá maminka. Zahříváme, krmíme, mazlíme. Jedno kotě ze 3 už odešlo za velkou kočkou.   


22.6.2024 - jsme převzali koťátko z Pomezí... 


22.6.2024 - po návštěvě veterinářky dostane nový domov. dnes nám paní přivezla kočičku cca 2 měsíce starou nalezenou u Litomyšlské silnice. Hledáme majitele  


19.6.2024 -Amálka a jejích 5 koťátek k nám přijeli že Stašova. Amálka je neskutečně mazlivá a vděčná, stejně jako její koťátka. Po odstavení půjde na kastraci a všem budeme hledat nový domov. Prosím, pomozte nám zachránit kočičí duše Prosíme všechny o pomoc s krmivem, prosíme o mléko eminent a granulky Applaws nebo Iams. Prosím, hlavně ne Whiskas a podobné, my to kočkám dávat nebudeme, nedělá jim to dobře, stejně jako Royal Cannin, blné obilovin a sole. Také prosíme o kapsičky/konzervy jak pro koťata tak pro velké. Děkujeme Prosíme o jakýkoliv finanční příspěvek, číslo tr účtu 248839125/0600 Lze nám i poslat balík na adresu Spolek Štístko Lezník 25, Polička 57201 Nebo také můžeme po Poličce přijet po tel domluvě na číslech 731 441 416 a 776469716 .. 


No tuhle bambulku jsme úplně zapomněli sdílet. Byla na začátku května nalezena v Lezníku. Zánět v oku, blechy, svrab. Pořádně nás pozlobila, nechtěla vůbec jíst. Ale my to do ní rvali hlava nehlava, prostě přežiješ! Tak už nám dělá nějakou tu dobu radost..a má slíbený domov. 


22.6.2024 -tentokrát kočka nalezena v Lezníku. Podvyživená, nachlazená, zánět na "pipině" a na ní nakladená vejce od much. Hledáme majitele!! 


EDIT: 

Tak k nám přicestovala konečně čtvrtá ze sourozenců z kamionu.. Teda, sourozenci všichni 4 asi nebudou. Ale prožili spolu tolik, že se jako rodina chovat museli. Prvně jsem myslela, že je dovezl kamion z Pardubic do Svitav. A ono prd že jo. Až z Prahy byl ten kamion. Dokážete si představit, co to pro ně muselo. být za šok? Já jo. Jsou furt totiž zalezlý a prskají. Ale chytneme je a mazlíme a nechají se. Takže to není úplně ztracený. 

19.6.2024 přivezl kamion z Pardubic do Svitav tyhle 3 vystrašené drobečky. Dostali pipetku, bojí se, ale to vymazlíme. 


EDIT: tak první den se podařilo odchytit mourovatou a bílošedou

12.6.2024 - na žádost obyvatel domu na Pasekách a po dohodě s městem jsme začali odchyt koček koček na Pasekách, které tam zůstaly po paní, která je již v pečovatelském domu. Mělo by se jednat o 3 kočky, Po odchytu je dáme do kupy, vykastrujeme, nabídneme, anebo je pustíme zpět do lokality.

7.6.2024 - EDIT: ranní informace kočička stále bojuje , ale ozvala se majitelka, která ji intenzivně hledala všemi dostupnými prostředky, dnes dopoledne si ji vyzvedne a bude pokračovat s veterinární péčí, tak budeme držet všechny palečky


6.6.2024  dnešní příjem extrémně dehydratované, vyhublé, zesláblé dokonale nádherné kočičky, která  k nám přijela z Litomyšle. Motala se na silnici mezi auty. Jedna dobrá duše si ji jako JEDINÁ všimla a začala konat - zavolala nám. Hned jsme jeli na vet do Lubné. Dostala kapačku a něco na povzbuzení, uvidíme, jestli to miláček do rána zvládne .Odhadem podle zubů cca 10 let. Zuby v příšerném stavu, jako celá kočka...Skoro nereagovala.


6.6.2024 jsme odchytli cca. 2 letého kocourka  na Sídlišti Hegerova v Poličce. Ve středu jde na kastraci, červy, plyny, .. ošetříme, vykastrujeme, dáme do nabídky. 


4.6.2024 jsme byli požádání o záchranu mláděte kuny uvíznuté v garáži v Poličce. Zajistili jsme odchyt a následný převoz do ZS Pasička  


6.5.2024 jsme převzali koťata z Pazuchy u České Třebové.  Byly nalezeny na samotě u lesa.. Asi se člověku prostě nehodily, tak je vyhodil. Zítra veterinární vyšetření, dáme vědět. Zrzoun je kluk a želvička holka. 


30.4.2024 - jsme byli požádáni o záchranu dvou koťátek, které se nacházely v Bystrém u Poličky na chodníku bez mámy. 


29.4.2024  jsme přijali těhotnou kočičku z Malíkova. Podle veterinářky máme tak týden do porodu, málo plodové vody. Na ultrazvuku jsme viděli tři koťátka, ale může jich být mnohem více. Tak nám držte palce i všechny kočičí packy, tohle bude naše první odrození kočky. 


1.4.2024 - jsme byli požádáni o neškodné odstranění uhynulé kočičky v Poličce na ulici Heydukova. Pravděpodobně byla sražena autem, a následně byla dána do krabice.


Bohužel Sissy je již  v kočičím ráji 

5.4.2024 Zlatíčko, copak jsi si musela prožít?! LIDI, KASTRUJTE!!!! Před chvílí nám přivezla kamarádka koťátko z Poličky. Ještě, že si jí všimla! Tohle je hrůza. Sissy je podvyživená, nachlazená, určitě má zánět v očích, pravděpodobně bude mít v těle i na něm pořádnou paseku. Zítra ráno veterina. Přes tohle vše je neskutečně mazlivá!!! Prostě další nádherná duše, která si nevybrala tenhle příšerný osud! Ale neboj miláčku, už bude jen a jen dobře. My se o to postaráme! Kamarádi, budeme Vám moc se Sissy vděční, když se o její šťastnější cestu životem (zotavení) postaráte s námi. Jak jde vidět, léčba pro Sissy bude náročnější než obvykle, ale my se nedáme!JAK MŮŽETE POMOCI

Tahle mazlivá princezna Bessie musela zažít taky dost! A jak dlouho s tím očičkem musela být, než ji naše skvělá známa odchytla? Nevíme. Nezjistíme. Spravíme!! Doufáme a věříme, že toho dosáhneme opět s vaší pomocí. Bessie je u nás už pár dnů a zabydluje se. Chvíli si u nás určitě pobude.. Bessinka byla klasicky začervená, všenky atd. Nejvíce nás trápí její očičko. Paní veterinářka nás upozornila, že musela někde ošklivě spadnout, protože jí panenka v druhém oku skákala jak hrací automat. Navíc to špatný očičko jí srůstá. Musí jí to nehorázně bolet! Ve čtvrtek jde na menší zákrok, věříme, že námi milovaná veterinářka dokáže skvělé věci. Zlatíčko, my ti pomůžeme, jen se neboj. Spolu s vámi jsme dosáhli mnoho, podržíte nás prosím i v případě s Bessinkou? 

Děkujeme vám, že s námi jdete společně nejenom Bessinčinou cestou, ale cestou všech našich zachráněných kočiček a kocourků. 

JAK MŮŽETE POMOCI

Započala příprava před stavbou střešní konstrukce, která by mohla začít v polovině června 2024 - vytvoření příjezdu větších aut ( trámy, traverzy, beton ...)


Z kraje letošního roku nás navštívila redaktorka z Českého rozhlasu Dvojka, která jako podporu naše Spolku Štístko udělala s námi rozhovor v pořadu: Kdo umí, ten umí

celý rozhovor si můžete poslechnout na:


6.3.2024 -  se podařil další odchyt do sklopce kočky a kocoura - v současné době oba v karanténě - dnes proběhlo veterinární vyšetření s velkým bojem , museli se přispat - dospělé kočce se muselo vytrhnout několik zoubků 5 měsíční kocourek se zdá v pořádku. Oba měli svrab, blechy, dostali odčervení, pipetku,... Starší kočička má plyny, nafouklé bříško, je po koťatech


Přejeme krásný den, rádi bychom umístili tento přístřešek pro zdejší 1 až 2 kočičky na ulici Švermova. V nedávné době jsme zde prováděli odchyt 2 koček.. jedna musela být utracena z důvodu nemoci a druhou jsme dali do kupy a vrátili zpět do teritoria.

 Nic méně, když přijde nevlídné počasí byli bychom rádi, aby se mohla někde schovat, než jen na parapetu sklepního výklenku. Také by jsme byli rádi, aby tam přes zimní období vydržela a nebyla zničena či odstraněna. Pokud by opravdu byla velká nevůle lidí co zde bydlí dejte nám vědět, aby nebyla zmařena práce lidiček, kteří se podíleli na její výrobě. 

Nemusíte mít strach, že to natáhne více zvířat, je to jen ochrana před deštěm a mrazem. 


16.2.2024 - jsme převzali od lidiček z Němčic u Litomyšle cca. 6 měsíční kočičku

máme za sebou veterinární vyšetření: absces na krku, dostala 2 injekce za 10 dnů na kontrolu a po vyléčení nás čeká kastrace a pokud se neozve majitel budeme rádi za nový domov


8.8.2024 - se podařil další jeden z nočních odchytů v ulici Pivovarská v Poličce 


7.2.2024 - Pro tohoto chlapíka si přijeli majitelé z našim upozorněním, že má veliký zánět v krku ( dostal injekci) a je potřeba ho doléčit a jít opětovně na kontrolu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.2.2024 - Další úspěšný odchyt z pivovaru v Poličce .Opět kocourek, tentokrát mourovatý. Je vet ošetřen, s někým se porval a má rány zanícené, paní vet ošetřila a po vyléčení ho čeká kastrace. Říkejme mu třeba Jack. Při zájmu o adopci Jacka nás prosím kontaktujte zde na fb, whatsappu, nebo na tel 731 441 416 nebo 776469716.  18.1.2024 -s máme doma dalšího  kocourka z Poličky. Je nachlazený, má horečku, dostal antibiotika, injekce a pipetu. V úterý půjde na kastraci. 


31.1.2024 - dnes vyjíždí do nového domova

17.1.2023 v 1:30 hod. jsme převzali od policie ČR Polička dvouměsíční promrzlé, mokré koťátko, které bylo nalezeno v obci Oldříš u HILTNU. poděkování policistům s velkým srdcem , že ho tam nenechali do rána by to nedalo ... máme za sebou veterinární vyšetření - oznámení panu starostovi Oldříše


9.1.2024 - jsme převzali z Poličky kocoura, v takovém stavu, že po veterinárním vyšetření bylo rozhodnuto o jeho uspání.


8.1.2024 jsme zahájili odchyt volně žijících koček u poličského pivovaru  


27.1.2024 - kotě získalo nový domov

10.1.2024 - dnes  se nám podařilo chytit 2 dospělé kočky a 1 kotě.  Pohlaví zatím nevíme, jsou to fakt plašáci. Vypadají jako rodinka. Dnes jim dáme už pokoj, ať se zklidní. Veterinární kontrola proběhne zítra. Další odchyty u Pivovaru proběhnou během následujících dní. 


4.1.2024 - jsme odchytili podobně, jako u Pivovaru, kde se nekontrolovatelně množí kočky do sklopce tuto kočku.

ODCHYT V BYSTRÉM

28.12.2023 - tak Česťa již rehabilituje pozvolnými procházkami po pokoji, jinak musí být stále uzavřený v menším prostoru. Má dobrané antibiotika včetně prášků na bolest. Zítra nás čeká veterinární kontrola .

20.12.2023 - Dnes  Čestmírek, jak ho pojmenovali v Hradci na klinice má za sebou složitou operaci ... a za chvilku si vyrážíme pro něho :-) vše dopadlo na jedničku :-) 


16.12.2023 - Kocourek je stále u nás v karanténě a čekáme na termín operace v Hradci Králové.

11.12.2023 -  Zda-li byl sražen autem, nebo mu někdo ošklivě ublížil se bohužel nedozvíme. Ale co víme je, že se neobejde bez operace. Paní Veterinářka po rentgenu zjistila, že má vytržený kloub z kloubí jamky, k tomu má ten kloub odtržen od kosti u zadní nohy. Operace proběhne po domluvě pravděpodobně v Hradci Králové.11.12.2023 jsme byli požádání o pomoc zraněného kocoura v Bystrém u Poličky, který byl sražen autem.


4.12.2023 jsme převzali do péče kočičku z Daňkovic ... vyrozuměli jsme starostu obce a požádali ho o spolupráci. Kočička je velice mazlivá, hledáme majitele a zároveň možný nový domov. 6.12.2023 po veterinárním vyšetření přidáme další informace.


Novinka: budeme muset termín odchytu změnit, včas budeme informovat

V následujícím týdnu tj. 4 až 8.12.2023 budeme provádět v Poličce u pivovaru odchyt volně žijících koček. Je to na základě žádosti místních obyvatel, kteří nám sdělili, že se zde nachází několik nekastrovaných koček a jedna kočka má koťata. 
Dne 29 a 30.11.2023 proběhl odchyt na žádost jedné obyvatelky a se souhlasem starosty v obci Moravské Křižánky. Jak to bývá paní má svoje 4 kastrované kočky. V průběhu 2 měsíců se  k nim do domu vloudili 3 kočky (samozřejmě sousedů nejsou) 

Paní nás oslovila a současně starostu, který se k věci postavil zodpovědně. My kočičky necháme vykastrovat a budeme jim hledat  nové domovy 


NOVINKA:  od 4.12.2023 již v novém domově :-)

30.11.2023 - máme nový přírůstek z Poličky a to 3 měsíční holčičku. Již byla nachlazená, s teplotou a zablešená. Dáme ji do kupy a opět budeme hledat nový domov :-) DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ 2023

Děkujeme všem přispěvovatelům na náš sbírkový účet Spolku Štístko. Ti co přispěli v roce 2023  částku 1000,-Kč a více rádi vystavíme potvrzení o daru, které je zdanitelné                

Postačí vyplnit do zprávy datum narození, bydliště, částku a kdy byla připsána na účet Spolku Štístko a my Vám potvrzení o daru zašleme do e-mailu.

Vložte svůj text...