NÁŠ PŘÍBĚH

Spolek Štístko vznikl dubnu roku 2022 na základě pomoci opuštěným a poraněným kočičkám. Od vzniku tohoto Spolku jsme pomohli desítkám a to převážně opuštěným, odloženým koťatům tak i poraněným, nebo nemocným kočkám.

Souběžně s touto aktivitou se naše rodina zabývá odchytem zvířat - primárně zájmových, ale i hospodářských a volně žijících. Spolupracujeme se záchrannými stanicemi, s obcemi, ale pomáháme dohledávat i zatoulaná zvířata.

Vytvořili jsme jak webové stránky, tak stránky na FB, které se časem ukázaly jako hodně efektivní.

Pro rok 2024 připravujeme ze zadní části našeho obytného domu - z půdní vestavby pod Spolkem Štístko - vybudování kočičího útulku právě pro opuštěná koťata, tak i poraněné kočky, včetně veterinární a karanténní místnosti. Projekt celé akce je v současné době v procesu schvalování (KVS, hygieny …)

Cílem vytvoření útulků je zdokonalování welfare zvířat, která jsou u nás v péči.

Ze zadní části budovy dále vznikne i psí útulek s nevelkou kapacitou. Ten by měl sloužit převážně jako dočasná péče, než si je převezme majitel, nebo nový majitel (dopravní nehody, dědické řízení, týraní psi, odebraní psi…)

Jsme plni energie, nadšení a síla nás zatím neopouštějí a věříme, že pokud nám bude nakloněno okolí a náš příběh bude pro lidi zajímavý a inspirativní, dokážeme velké věci.

Alena Zapletalová

Oldřich Zapletal

Lucie Hégrová